Головна » Статті » Cтатті

Семінар директорів, методистів, культорганізаторів, заввідділами позашкільних навчальних закладів.

16 жовтня 2014 року при Надвірнянській районній станції юних техніків відбувся районний семінар директорів, методистів, культорганізаторів, заввідділами позашкільних навчальних закладів на тему: «Інноваційні технології креативної освіти в управлінській діяльності сучасного позашкільного закладу». В роботі семінару прийняли участь 14 педпрацівників з ПНЗ району, зокрема:  Ланчинського центру дитячої та юнацької творчості, Надвірнянського районного еколого–натуралістичного центру, Надвірнянської районної станції юних техніків та Надвірнянського районного центру дитячої творчості. Завданням  семінару було спонукати педагогів позашкільних установ  до впровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес  позашкільного закладу та розповсюдити позитивний досвід районної станції юних техніків щодо використання  інноваційних технологій.

З презентацією системи  роботи Надвірнянської станції юних техніків щодо впровадження інноваційних технологій  в управлінську  діяльність виступив директор Гайдаш В.М. В своєму виступі він зазначив, що в умовах модернізації системи української освіти, згідно з нормативними, програмно-методичними документами, відбувається зміна вимог до змісту діяльності позашкільних навчальних закладів. Відмінною рисою роботи сучасного позашкільного закладу є створення умов для впровадження  інновацій у педагогічний процес. Однією з ефективних форм  роботи, спрямованої на узагальнення, поширення досвіду інноваційної діяльності, на підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, є створення сайтів ПНЗ. Учасники семінару ознайомилися з роботою сайту Надвірнянської районної станції юних техніків.

У рамках проведення семінару відбувся майстер-клас по виготовленню солом’яного оберегу  керівником гуртка    СЮТ « Соломоплетіння»  Дем’янчук Х.Р. Керівник гуртка продемонструвала володіння сучасними методами навчання ,  які вимагає від педагога сьогодення  для вивчення та впровадження в педагогічну практику сучасних інноваційних технологій та підвищення ефективності навчально-виховного процесу ,зацікавлення дітей до навчання у гуртках.

Учасники семінару з захопленням відвідали кімнату розвитку техніки. Недарма говорять, що хто не знає минулого, той не вартий майбутнього. Пізнавати історію розвитку техніки дуже цікаво, адже кожна експозиція – то справжній неповторний світ, у який занурюєшся з головою. Начебто справжня «машина часу»  переносить відвідувачів у ті часи ,коли наші предки користувалися прасками, які нагрівалися вугіллям, передавали інформацію за допомогою  азбуки Морзе на короткохвильових радіостанціях. Тому гості не приховували своїх вражень від відвідування кімнати, яка знаходиться в СЮТ.

Відповідно до плану роботи семінару, присутні переглянули відеокліп «Вогонь запеклих не бере», який створили вихованці СЮТ в творчій лабораторії  гуртка  «Відео-,фотолюбителя». Керівник гуртка Гаврилюк І.М. відзначив, що сучасні інноваційні технології дозволяють передавати фотографії та відео за лічені хвилини в інший куточок світу. Використання сучасних комп’ютерних програм дозволяє створювати з фотографій різноманітні колажі, покращувати якість зображень на фотографіях. Але в наш час користуватись сучасними програмами замало, потрібно мислити сучасно та жити сьогоденням. Тому і наш гурток не залишився осторонь тих подій, що відбуваються в Україні. Діти з болем та радістю переживали події на Майдані. Вони гірко тужили з усією країною за загиблими, та щиро раділи з найменших перемог. Та жоден з гуртківців не залишився осторонь тих подій. Так зародилась ідея створити відеоролик.

На орієнтирах інноваційного розвитку позашкільного навчального закладу зупинилась у своєму виступі методист районного інформаційно-методичного центру відділу освіти і науки Надвірнянської райдержадміністрації Івасик Л.М.

Категорія: Cтатті | Додав: Sut (06.11.2014)
Переглядів: 689 | Теги: семінар директорів, заввідділами позашкільних навчальни, методистів, культорганізаторів
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]