Головна » Статті » Cтатті

Районний семінар – практикум позашкільних навчальних закладів на тему: «Формування творчої особистості школяра в процесі гурткової роботи».

25 квітня 2013 року при Надвірнянській районній станції юних техніків відбувся районний семінар – практикум позашкільних навчальних закладів на тему: «Формування творчої особистості школяра в процесі гурткової роботи». В роботі семінару прийняли участь 23 педпрацівників з ПНЗ району,зокрема: Ланчинського центру дитячої та юнацької творчості, Надвірнянського районного – натуралістичного центру, Надвірнянської районної станції юних техніків та Надвірнянського районного центру дитячої творчості.

На учасників семінару чекала насичена і цікава програма. Перед учасниками семінару виступив директор Надвірнянської районної станції юних техніків Гайдаш Василь Миколайович. Він зазначив, що виховання вільної і відповідальної творчої особистості вимагає пошуку нових освітніх ідей і технологій, які враховують складний внутрішній світ кожної дитини і відповідають потребам її розвитку. Сьогодні педагогічний колектив нашого закладу створює творчу атмосферу для формування в гуртківців стійкого інтересу до техніки та мистецтва, розвитку конструкторських, художніх здібностей. Про це свідчать досягнення вихованців станції юних техніків у різноманітних конкурсах, у Всеукраїнських змаганнях з науково-технічної творчості молоді.

Учасники семінару мали можливість ознайомитися з матеріально-технічною базою СЮТ, відвідати кімнату розвитку техніки, де експонуються фотообладнання та  електроприлади, які вийшли із вжитку. Для учасників семінару було проведено такі майстер – класи:

- по виготовленню писанок («сламанок»), декорованих соломкою традиційними народними символами (керівником гуртка соломоплетіння Дем’янчук Х.Р.);

-         по виготовленню декору для великоднього кошика в техніці казанші (прикраси з атласних стрічок) (керівник гуртка «Народної творчості» Шпитко Б.М.).

Керівник гуртка декоративно - прикладного мистецтва Гаврилюк М.В. ознайомила усіх присутніх з технікою валяння шерсті та продемонструвала розкішні вироби, виготовленні цією технікою.

Проведені майстер - класи були оцінені учасниками семінару, як актуальні, змістовні, що проведені на високому рівні. Керівники гуртків зазначили, що кожен з них почерпнув для себе щось нове та цікаве.

На завершення семінару-практикуму  учасники  заходу на чолі з методистом районного інформаційно - методичного центру Івасик Л.М. обговорили  методи формування творчої особистості школяра в процесі гурткової роботи в позашкільних закладах району, а керівники гуртків поділились своїми здобутками.


Категорія: Cтатті | Додав: Sut (07.05.2013)
Переглядів: 309
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]